6 oz White HDPE Plastic Cylinder Round Bottle 24-410 Neck Finish
| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Circumference | 5.5625" |
| Style | Cylinder |
| Color | White |
| Capacity | 6 oz |
| Shape | Round |
| Label Height | 5" |
| Material | HDPE |
| Neck Finish | 24-410 |
| Neck Height Dimension | 410.0 |
| Neck Size (MM) | 24.000000 |
| Base Diameter | 1.76" |
| Total Height | 5.953" |
| Standard Pallet Qty | 5400 |
| Sold By | Piece |
Imagine your product in this 6 ounce white HDPE cylinder. This bottle is ideal for personal care, animal health or household applications and can be matched with any type of closure.
-
1 Piece$0.24 / Piece
-
300 Piece$0.22 / Piece
-
3,000 Piece$0.21 / Piece
-
5,400 Piece$0.18 / Piece
Availability: In stock
Interested in larger quantities?
Request a QuoteNeed a larger quantity than what we currently have in stock?
Minimum order quantities may apply. Lead times may vary. To provide the best possible pricing and delivery options we require a minimum order starting at $500 or more for special orders.
Need a sample before placing an order?
Samples are fulfilled to qualified business requests only. 1 sample per SKU. Max limit of 4 different SKUs. Customers are required to pay shipping costs prior to samples shipping. Sample requests are reviewed within 48-72 business hours & are processed in the order they were received.




