64 oz Clear Glass Round Jug 38-405 Neck Finish
| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Style | Handleware |
| Substyle | Growler Beer Bottle |
| Color | Flint |
| Capacity | 64 oz |
| Shape | Round |
| Material | Glass |
| Neck Finish | 38-405 |
| Neck Height Dimension | 405 |
| Neck Size (MM) | 38.000000 |
| Base Diameter | 4" |
| Total Height | 10.5" |
| Standard Pallet Qty | 594 |
| Sold By | Case |
Looking for a larger clear jug to package your wines and spirits? This 64 oz glass jug features a convenient finger hole and a 38 mm standard finish. Use this glass liquor bottle for ciders, vodka, gin and other spirits.
-
1 Case$20.04 / Case ($3.34 Piece)
-
12 Case$18.04 / Case ($3.01 Piece)
-
18 Case$15.15 / Case ($2.53 Piece)
-
99 Case$12.88 / Case ($2.15 Piece)
Availability: Out Of Stock
Interested in larger quantities?
Request a QuoteNeed a larger quantity than what we currently have in stock?
Minimum order quantities may apply. Lead times may vary. To provide the best possible pricing and delivery options we require a minimum order starting at $500 or more for special orders.
-
SKU#: 09799438-400 Silver Metal Continuous Thread Lined Closure - F-217 LinerAvailability: In stock -
SKU#: 11886638-400 Black PP Plastic Continuous Thread Lined Closure - Plain F-217 LinerAvailability: In stock -
SKU#: 14062938-400 White PP Plastic Continuous Thread Lined Closure - Plain F-217 LinerAvailability: In stock -
SKU#: 08937938-400 Black PP Plastic Continuous Thread Lined Closure - Plain F-217 LinerAvailability: In stock -
SKU#: 00649938-400 Black PP Plastic Continuous Thread Lined Closure - Plain F-217 LinerAvailability: In stock
1 Item
-
Rating60%Very goodPrice and qty
Review by Margret
Posted on
1 Item






